wycieczki

Wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne naKrecie

W artykule Zwiedzanie Krety opisaliśmy w jaki sposób możecie podróżować i zwiedzać grecką wyspę Kretę. Osobiście preferujemy zwiedzanie na własną rękę (najlepiej wynajętym samochodem), ponieważ dla nas jest to najkorzystniejszy stosunek wygody podróżowania do ceny.
Dla osób, które boją się jeździć samemu lub z powodu bariery językowej wolą opiekę polskiego przewodnika przygotowaliśmy poniżej przykładowe zestawienie cen w euro wycieczek fakultatywnych u jednego z polskich tour operatorów wycieczek. Ceny pochodzą z wakacji 2015 roku.
W jaki sposób można zapisać się na wycieczkę?
Przy wykupieniu pobytu/wakacji na Krecie u popularnych tour operatorów (TUI, Itaka, Grecos, Neckermann) zawsze na początku pobytu jest spotkanie w hotelu z polskim rezydentem, który ma za zadanie zachęcić do wykupu wycieczek z jego biurem. Najczęściej na lotnisku podróżni otrzymują plany wycieczek wraz z cenami (wśród dokumentów do hotelu).

Rejsy z Krety

Rejsy z Krety

Rejsy z Krety

W wielu portowych miasteczkach takich jak Hersonissos, Chania, Rethymnon czy Agios Nikolaos można wykupić rejs statkiem wycieczkowym. Oferta lokalnych biur podróży będzie z pewnością atrakcyjniejsza cenowo od tych proponowanych przez polskie biura jako wycieczki fakultatywne. Choć decydując się na wykupienie samodzielnie wycieczki należy liczyć się z koniecznością zapewnienia sobie transportu do i z portu oraz brakiem opieki polskiego pilota. Do odważnych jednak świat należy i postaramy się Wam przybliżyć najpopularniejsze i najciekawsze kierunki wycieczek statkiem. Większość wycieczek dostępnych jest jedynie w sezonie czyli w okresie od 01.05 do 25.10.

Santorini

Santorini to położona 140 kilometrów od Krety powulkaniczna wyspa której 50 % wyparowało podczas ostatniej erupcji ponad 3000 lat temu (około roku 1620 przed naszą erą). Piękne miejsce z charakterystyczną zabudową – białe domki z niebieskimi elementami wykończeniowymi.

SANTORINI wycieczka szybką łodzią - € 139,00
Dni: Poniedziałek-Piątek, Niedziela
Dzieci (0-4 lat) za darmo, Dzieci (5-12 lat) € 69,50

Gramvousa & Balos

Wyspa z ruinami XVI wiecznej weneckiej twierdzy. Wyspa była bazą piratów. Opis wysypy Gramvousa.
Balos to z kolei piękna plaża z czystym jasnym piaskiem i kolorem wody. Płytka woda to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Więcej informacji o Balos.

GRAMVOUSA - BALOS - € 25,00
Dni: Codziennie
Dzieci (0-4 lat) za darmo, Dzieci (5-12 lat) € 12,00

Spinalonga

Na wyspie była twierdza a później ostatnia kolonia trędowatych (do roku 1957!) . Do zwiedzania ruiny twierdzy. Więcej informacji o Spinalonga.
Z AGIOS NIKOLAOS - € 15,00
Dni: Codziennie
Dzieci (0-4 lat) za darmo, Dzieci (5-12 lat) € 7,50

Z ELOUNDY - € 10,00
Dni: Codziennie
Dzieci (1-4 lat) za darmo, Dzieci (5-12 lat) € 5,00

Z PLAKI - € 8,00
Dni: Codziennie
Dzieci (0-4 lat) za darmo, Dzieci (5-12 lat) € 4,00

Chrissi

Niewielka niezamieszkana wyspa będąca obecnie rezerwatem przyrody. Można się poczuć jak Robinson Crusoe.. ale poza sezonem ;)
Z IRAPETRA - € 25,00
Dni: Codziennie
Dzieci (1-4 lat) za darmo, Dzieci (5-12 lat) € 5,00

W wielu miejscach oferowane są również rejsy łodziami z przeźroczystym dnem z którego można podziwiać podwodne życie morza śródziemnego koszt takiego rejsu to około € 15,00 - € 20,00